A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Not Yet Rated

BIOGRAFIA: Alban Male is a popular songwriter. Diplomuar për piano në Akademine e Arteve, Male është pjesë e Top Medias prej vitit 2000. Vlerësuar me çmime në disa ngjarje e gara muzikore, Male njihet për bashkëpunime të suksesshme me disa nga emrat më në zë të brezit të këngëtarëve të pas viteve 2000 si Alban Skënderaj, Besa Kokëdhima, Samanta Karavella, Vitmar Basha, Bojken Lako, Valon Shehu. Alban Male është realizues i kolonës zanore të dy filmave me metrazh të shkurtër “Tifozët” dhe “...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Nazmi Sfishta

Muharrem Xhediku

Ylli Valla

Klodi Shehu

Ilir Livoreka

Artan Mezini (Arti Rec)

Marsel Gunga

Ardit Roshi

Sezgin Curi

Fabian Asllani


Tags: Alban Male

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019