Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Thirrje E Deshperuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  73Ju kuptoj o njerez qe kurre s'ju kane pranuar
Ju pranoj o njerez qe kurre s'ju kane degjuar
Ju degjoj o njerez qe zerin ua kane harruar
Jo s'mund t'ju harroj gjithmone per ju kam per te kenduar

Ju dëgjoj, ju kuptoj
Ju pranoj, jo s'ju harroj
Ju që buza, s'ju gëzoi
Dhe bota në sofrën e saj të pasur
Një lugë për ju s'e shtoi
Ju ka ndare, zemren ju ka vrare

Nje thirrje te deshperuar qe askush nuk e degjoi
Askush nuk e pranoi
Pa nisur perfundoi
Liber i pashkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi

Edhe ne jete (edhe ne jete)
te gjithe luajne per te fituar
Por veç per ju loja pa nisur ka perfunduar

Mos hidh nje hap(mos hidh nje hap)
ujku dhembet i ka zbuluar
Mos hidhni nje hap, toka rreth jush eshte deminuar

Ju dëgjoj, ju kuptoj
Ju pranoj, jo s'ju harroj
Ju që buza, s'ju gëzoi
Dhe bota në sofrën e saj të pasur
Një lugë për ju s'e shtoi

Nje thirrje te deshperuar askush nuk e degjoi
Akush nuk e pranoi
Qe pa nisur perfundoi
Liber i pa shkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi


Ky tekst u dërgua nga Vesa


Akordet:

Intro:
Dm F G

Dm C Dm C G Dm

Dm A7 Dm
Ju kuptoj o njerëz qe kurrë s’ju kanë pranuar
Gm C Dm
Ju pranoj o njerëz qe kurrë s’ju kanë dëgjuar
Dm A7 Dm
Ju dëgjoj o njerëz qe zërin ua kanë harruar
Gm C Dm
Dhe s’mund t’ju harroj uuuu gjithmonë për ju kam për te kënduar
A Dm A Dm
Ju dëgjoj , ju kuptoj ju pranoj jo s’ju harroj
E C F G
Ju qe bota s’ju gëzon dhe bota ne sofrën e saj e te pasur
Një lug për ju se shtoj
A G D, F G D Dm Dm G G G
Ju këndoj zemrën ju dhuroj uuuuuuuuuuuuu
Dm G C A
Thirrje te dëshpëruar askush nuk e dëgjoi askush nuk e pranoj

Pa nisur përfundoi
Dm G C A
Libër i pashkruar askush nuk e shfletoi i lëne ne errësirë

Ku pluhuri E mbuloi Dm C Dm C G Dm
Dm A7 Dm
Edhe nj jete n edhe ne jete te gjithë luajnë për te fituar
Gm C Dm
Po veç për ju loja pa nisur ka përfunduar
Dm A7 Dm
Mos hidh një hap mos hidh një hap ujku dhembet I ka zbuluar
Gm C Dm
Mos hidhni një hap toka rreth jush është minuar
A Dm A Dm
Ju dëgjoj Ju besoj pasurin mbi varfrin jo se pranoj
E C F G
Ju qe fati ju dënoj dhe bota ne sofrën e saj e te pasur

Një lug për ju se shtoj
Dm G C A
Thirrje e dëshpëruar askush nuk e dëgjoj askush nuk e pranoj

Pa nisur përfundoi
Dm G C A
Libër i pashkruar askush nuk e shfletoi
I len ne errësirë ku pluhuri e mbuloi

Alban Skënderaj - Thirrje E Deshperuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Thirrje E Deshperuar".
3. Video është e këngës "Thirrje E Deshperuar", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

27

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 1