Më mbaj mend (për 1 muaj)


Alban Skënderaj - Plagë Në Gjysmëshpirt

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plagë Në Gjysmëshpirt".
3. Video është e këngës "Plagë Në Gjysmëshpirt", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alban Skënderaj - Plagë Në Gjysmëshpirt  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Muzika & Teksti:

Alban Skënderaj

Orkestrimi:

Endrit Shani

Komente

Asnjë Koment

17/03/2019

2019-03-17T19:23:03+00:00Ende më djeg, në gjoks, e shtrenjta ime
Dhimbje kështu unë nuk kam ndjerë jo, asnjëherë
Dhe ne të dy që flisnim me aq bindje
Sa dhe kësaj jetë të mallkuar i jepnim vlerë

Më fal, më fal, jo nuk mundem të të harroj
Ti je një plagë në gjysmëshpirtin tim
Do pres me mall gjysmën tjetër të takoj
Deri atëherë jo nuk do kem shërim

[REF.:]
Më vjen të qaj, qielli të dëgjoj
Sa vetë zoti, zoti, zoti le të zgjohet
Kujt ti vë faj, botën ta dënoj
Por kjo gjysmë mbetet gjysmë
Nuk plotësohet, pa ty

[Verse 2]
Ende në telefon pres thirrjen tënde
Ende më duket tepër herët për tu ndarë
Si do të mbaj në zemër dhe në mëndje
Kur dua të puth, të përqafoj si kurrë më parë

Përse, përse nuk më prite edhe pak
Sa shumë fjalë që mbetën pa u thënë
Tani ku je, ku janë ëndrrat që pamë bashkë
Pse kaq shpejt u zbehen si kjo hënë?

[REF.:]
Më vjen të qaj, qielli të dëgjoj
Sa vetë zoti, zoti, zoti le të zgjohet
Kujt ti vë faj, botën ta dënoj
Por kjo gjysmë mbetet gjysmë, nuk plotësohet
Por kjo gjysmë mbetet gjysmë, nuk plotësohet
pa ty

4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet