Official Video

Top 200

Alban Skënderaj & Miriam Cani - Duamë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  70

Komente nga Fansat

2 🔥🔥

30/05/2019

2019-05-30T16:00:04

Më Shumë Nga

Miriam Cani

Muzika & Teksti:

Alban Skënderaj

Video Produksioni:

Talelli Production

Produksioni:

Avaxus
Bashke :
Duame ti vetem deri sa
lulet te mos celin ne pranvere
Duame vetem deri sa me s’ka
Vetem der‘sa fryme une te mos kem 2x

Miriami :
Duame ti vetem kur merr fryme
Vetem kur zemra jote rreh
Duame ti vetem pergjithmone asgje me shume
Duame ne zemer dhe ne mendje

Albani :
Ndoshta nuk te fal dot nje kurore
Ndoshta nuk te vesh dot ne flori
Ndoshta nuk te fal dot nje pale krahe te fluturosh
Por dashuri, ne perjetesi

Bashke :
Duame ti vetem deri sa
lulet te mos celin ne pranvere
Duame vetem deri sa me s’ka
Vetem der‘sa fryme une te mos kem 2x

Albani :
Duame vetem si e do natyra diellin
Duame vetem si e duan yjet qiellin
Pak me shume se dje, me pak se neser

Miriami :
Duame vetem si e do natyra diellin
Duame vetem si e duan yjet qiellin
Pak me shume se dje, me pak se neser

Albani :
Ndoshta nuk te fal dot perjetesine
Por perjetesisht te fal dashurine


Ky tekst u dërgua nga jhannysKartolina (5)

2019-08-11 11:57:34
Duamë ti vetëm kur merr frymë
Vetëm kur zemra jote rreh
Duamë ti vetëm përgjithmonë
Asgjë më shumë
Duamë në zemër dhe në mendje
U krijua nga Ronela 😘 2019-06-06 09:59:36
Ndoshta nuk të fal
dot përjetësinë
Por përjetësisht
të fal dashurinë
U krijua nga Ronela 2019-06-02 17:39:22
Ndoshta nuk të fal dot një kurorë
Ndoshta nuk të vesh dot në flori
Ndoshta nuk të fal dot
një palë krahë të fluturosh
Por dashuri në përjetësi
2019-06-01 10:15:08
Duamë vetëm
si e do natyra diellin
Duamë vetëm
si e duan yjet qiellin
Pak më shumë se dje
Më pak se nesër
2019-05-31 08:41:02
Duamë ti vetëm deri sa lulet
të mos çelin në pranverë
Duamë vetëm deri sa më s'ka
Vetëm der'sa frymë unë të mos kem

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...