Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj & Miriam Cani - Zemër Përmbi Zemër Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  27

Zemer permbi zemer
eja fli me mua
ne kohe te mira
e te veshtira
une do te dua
Zemer permbi zemer
eja fli me mua
frymen e fundit
dua ta marre une
ne krahet e tua

Dhe kur thinjat do te mbulojne
rrudhat ne balle
do te dua njesoj si diten e pare

Si veten, si jeten
e nese bota
do te kete kthyer shpinen
do te dua si diten e pare

Zemer permbi zemer
eja fli me mua
ne kohe te mira
e te veshtira
une do te dua
Zemer permbi zemer
eja fli me mua
frymen e fundit
dua ta marre une
ne krahet e tua
dua ta marre
ne krahet e tuuu uuu aaaa

dua ta marre
ne krahet e tua
dua ta marre
ne krahet e tua

dua ta marre
ne krahet e tuuu uuu aaaa

dua ta marre
ne krahet e tua
dua ta marre
ne krahet e tua

Jemi, s'jemi
kopja ideale
jemi, s'jemi
nuk dua medalje
duam jete normale
pa njemije skandale
pa shtirje sociale
dashuri reale

Jemi, s'jemi
kopja ideale
jemi, s'jemi
nuk dua medalje
me mjafton
ta dim une dhe ti

Zemer permbi zemer
eja fli me mua
ne kohe te mira
e te veshtira
une do te dua
Zemer permbi zemer
eja fli me mua
frymen e fundit
dua ta marre une
ne krahet e tua
dua ta marre
ne krahet e tuuu uuu aaaa

dua ta marre
ne krahet e tua
dua ta marre
ne krahet e tua

dua ta marre
ne krahet e tuuu uuu aaaa

dua ta marre
ne krahet e tua
dua ta marre
ne krahet e tua

Si veten, si jeten
e nese bota
do te kete kthyer shpinen
do te dua si diten e pare


Ky tekst u dërgua nga ColemiarAlban Skënderaj & Miriam Cani
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/11/2021
Muzika: Alban Skënderaj
Teksti: Alban Skënderaj
Produksioni: Lorenc Aliaj (Avaxus)
Vocal Recording: Elgit Doda
Concept & Directed: Dina Morina & Mjellma Istrefi
D.O.P: Petrit Ukehajdaraj
Editing: Mjellma Istrefi & Dina Morina
Styling: Miranda Dupi
Make Up: Suela CanguAlban Skënderaj & Miriam Cani - Zemër Përmbi Zemër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemër Përmbi Zemër".
3. Video është e këngës "Zemër Përmbi Zemër", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj & Miriam Cani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 1