TEKSTESHQIP

Alban Skënderaj
Ndalma
Lyrics
(Feat. Lyrical Son)

[Alban Skenderaj:]
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë

[Lyrical Son:]
Qysh se pata asni rren për ty
Kur t'vërtetën ti ma lypshe n'sy
Pranimi i fajit veq na ndau ne të dy
Gabimet falen, ligjet bohen per mu thy
Arsyetim i kotë tradhtia
Qershija mbi tortë lakmia
Karakteri i fortë ndahen prej ni vije t'hollë
Edhe pse n'zemër e kom njoll
A thu çka nëse s'kish ndodh
M'bon me lujt, me hup kontrollë
Du me t'pa, po du me t'folë
Du me t'thon që kom me t'dashtë
Deri sa t'marr frymë
Po egon e kom t'madhe
Smuj e përbi krenarin
Ti meriton ma shumë
Lem mu mbrapa n'histori
E un e di qe zemra jem
Mbetet rob i lir n'vetmi

N'çdo kafe t'rakisë
Krejt kangtë e dashnisë
I kom msu permensh
Jom tu lu mensh
Çdo dit njejt reprizë
Ndjenja e fajsisë
Flaka e merzisë
Ma shum em dhem
them faji jem
qe nuk jom me ty

[Alban Skenderaj:]
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë

Gota e njëmbëdhjetë që kthej per ty
Ende helmin s'di si ta pështyjë
Dhe unë e di, e ndiej që ti je aty
Dhe e kuptoj nëse nuk më le të hy
Por thuam nji o fjalë o mbretëresh drama
A e di sa e poshtër di të jet karma
Heshtja jote më vret dhe më shumë se arma
Pse më le të ecë i zbathur përmbi xhama

Dikush a më jep një shkop magjik
E t'i pastroj mëkatet me një klik
Pija nuk ka lidhje me llogjikë
Falëm nëse dukem histerik

[Lyrical Son:]
Mo, mos u idhno
Mos u largo
Kjo zemër të do
Sot mos em thuj jo
Se s'jom tu mujt mo
S'jom tu mujt mo

[Alban Skenderaj:]
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë

DËRGOI:
INFO
Më datë 13 Prill 2022, Alban Skënderaj publikon videoklipin "Ndalma", në bashkëpunim me Lyrical Son. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Alban Skënderaj & Lyrical Son kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Avaxus.