Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albatrit Muqiqi - Kot Mundohesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  46

Ka me te lan une ty pa fjale
Mos me thuaj s'me gjen dot
Kur mbi mua bie shi
Ti je djelli me i ngroht
Jam i mbushur me dashni
Dhe menzi po te pres te te shof
Me pelqen me shum keshtu
Kur ti thua s'jam ne toke.

Ref:2
Une ne toke ti ne qiell
Ngrihem larg por ti me zbret
Kot mundohesh ti o shpirt
Se une kam me te gjet.

Do te ndjek ku do te shkosh
Nuk do te ndalet vrapi im
Kam ven bast me veten une
Ti do te jesh ne krahet e mi
Kam me te lan une ty pa fjale
Mos me thuaj s'me gjen dot
Kur mbi mua bie shi
Ti je djelli me i ngroht.

Ref:4
Une ne toke ti ne qiell
Ngrihem larg por ti me zbret
Kot mundohesh ti o shpirt
Se une kam me te gjet


Ky tekst u dërgua nga Nehat BehramiAlbatrit Muqiqi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/08/2010
Festivali: Zhurma Show 2010
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Flori Mumajesi
Orkestrimi: Flori Mumajesi


Albatrit Muqiqi - Kot Mundohesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kot Mundohesh".
3. Video është e këngës "Kot Mundohesh", por nuk këndohet nga Albatrit Muqiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Albatrit Muqiqi:


Komente 0