Official Video

Top 200

Albatrit Muqiqi - Sa Vite  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  122

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/05/2013

2013-05-13T12:33:01

Muzika:

Flori Mumajesi

Video Produksioni:

Entermedia


Nëse ëndrrat mi ke marrë,
nëse zemrën ma ke vrarë,
dhe nëse emrin s'ma kujton,
i harruar,
unë për ty i harruar.

Sikur t'mundja unë në jetë,
qiellin do ta bëja re,e ,e
çfarë s'do bëja për një emër,
s'mundem unë,
se kam vetëm një zemër.

Sa, sa vite jemi larg,
dashurinë s'e gjetëm,
sa, sa vite do t'kërkoj,
dhe prapë jemi vetëm.

Sa, sa vite jemi larg,
dashurinë s'e gjetëm,
sa, sa vite do t'kërkoj,
dhe prapë jemi vetëm.

Nëse do kem dikë në krahë,
malli një ditë do t'më marrë,
s'ka më keq se të vazhdoj,
tjetër dua,
me tjetër t'jetoj.

Sikur t'mundja unë në jetë,
qiellin do ta bëja detë,
çfarë s'do bëja për një emër,
s'mundem unë se kam vetëm një zemër.

Sa, sa vite jemi larg,
dashurinë s'e gjetëm,
sa, sa vite do t'kërkoj,
dhe prapë jemi vetëm.

2 here
Sa, sa vite jemi larg,
dashurinë s'e gjetëm,
sa, sa vite do t'kërkoj,
dhe prapë jemi vetëm.


Ky tekst u dërgua nga  WhiiSkii   Nobody
Më Shumë Këngë Nga Albatrit Muqiqi:

Më Shumë...