TEKSTESHQIP

Albatrit Muqiqi
Kot Mundohesh
Lyrics

Ka me te lan une ty pa fjale
Mos me thuaj s'me gjen dot
Kur mbi mua bie shi
Ti je djelli me i ngroht
Jam i mbushur me dashni
Dhe menzi po te pres te te shof
Me pelqen me shum keshtu
Kur ti thua s'jam ne toke.

Ref:2
Une ne toke ti ne qiell
Ngrihem larg por ti me zbret
Kot mundohesh ti o shpirt
Se une kam me te gjet.

Do te ndjek ku do te shkosh
Nuk do te ndalet vrapi im
Kam ven bast me veten une
Ti do te jesh ne krahet e mi
Kam me te lan une ty pa fjale
Mos me thuaj s'me gjen dot
Kur mbi mua bie shi
Ti je djelli me i ngroht.

Ref:4
Une ne toke ti ne qiell
Ngrihem larg por ti me zbret
Kot mundohesh ti o shpirt
Se une kam me te gjet

DËRGOI: