Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alberie Hadergjonaj - Nenes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Nene moj nene e mjera nene
C'eshte ky gjak, ç'eshte kjo piskam
Pse je shtrire dhe fle mbi varre
Se sheh vdekjen a permbi varre

Nene moj nene mos je verbu
ç'eshte ky gjarper qe te ka helmu
Gjithe eto djem e femije pajete
Si te mban ajo zemra e shkrete

(refren)
Amanet e dashur nene
Kerkoj lote kurre te mos ket
Do te mbajme si zonje ne embe
O zot, o zot dita erdh

Amanet moj loke dashur
Po te le une ty flamurin
E mbaj mend e vogel isha
Me mbuloje, me mbuloje trupin

Nene moj nene e mjera nene
Me shterngo fort ne gjirin tend
Tash sa vjet u bene pa te pare
Mira here per ty kam qare

Qava jeten qe e jetova
Qava diten qe mergova
Dhe tani s'ka force ne bote
Qe te me ndaje nga e shtrenjta toe.

(Refreni)


Alberie Hadergjonaj - Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nenes".
3. Video është e këngës "Nenes", por nuk këndohet nga Alberie Hadergjonaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alberie Hadergjonaj:


Komente 0