TEKSTESHQIP

Albina Kelmendi
Nane Moj Kom Gabu
Lyrics

Urime te lumte
a po mburesh me vet veten
kalon ky minut kalon dhe kjo dit
kalon dhe ky vit
POR Joooo
nuk kalon padrejtsia
E ti mo nuk po nalesh zemer
Hey mua nana
Mua Nana me ka MSU
me E dasht un jeten
hey mka MSU Nana krejt me I respektu
E ti ma dhe tatpjeten
Sduu,sduu me pranuuu
nan moj kom gabu
urime te lumte
a po mburesh me vet veten
E une kom shujt
Edhe tkom rujt
mendojsha kalon
por Joo
nuk kalon padrejtsia
E ti Joo nuk po nalesh zemer
Hey mua Nana
mua Nana me ka MSU
me E dasht un jeten
hey mka MSU Nana krejt me I respektu
E ti ma dhe tatpjeten
sduu,sduuu me pranu
nan moj kom gabu
INFO
Formula "hit + klip = sukses" u zbatua dhe krijimi muzikor është prezantuar tek publiku i realizuar shumë bukur edhe me një videoklip muzikor, video produksionin e të cilit e përgatiti Publico. Videoklipi u publikua me datë 11 Nëntor 2022. Për këngën ka punuar kompozitori Armend Rexhepagiqi, tekstin e krijoi Aida Baraku, ndërsa orkestrimin e mori përsipër Fatjon Miftari.