Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka - Pragu I Vegjelise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  23

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.10"

Komente

Asnjë Koment

15/06/2016

2016-06-15T16:09:49+00:00Erdha prap tek ky prag i dashur
ku gjithçka me ze te ngrohte me thote
"mirese vjen"
dhe çdo zemer portat mi mban hapur
vendlindje qe n'krah me ke mbajtur
mua birin tend me mall me pret
e me percjell.
Tek i njoha une nene e babe
ma degjove ti te paren fjale
dhe hapin qe hedh kudo ne atdhe
ti e ndoqe me syte e nenes
Lule jene biro kete dhe.

Ref:

Te parën dashuri qe nena na mekoj
ja fali Shqiperise
ndaj zemra saj gufon
se qumshti qe pikoj e u be drite

Te parën dashuri qe nena na mekoj
ja fali Shqiperise
ndaj zemra saj gufon
se qumshti qe pikoj e u be drite

Dhe bijte e saj jo kurre se harrojne
ate prag te pare
pragun e vegjelise.


Ky tekst u dërgua nga Brilante
Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet