Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alex - Kristal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  33

Thua djelli vdes zemren ti ma ndricon
Dhe kur ska me jete, je ti qe lart me con
Dhe mendoj un jo nuk e pranoj
Se ti je larguar!
Dhe i vetem qendroj.

Vetem me nje fjale, e gjith bota u ndal, kuptova se un ty te dua.
Mes meje kaloi, shpirtin ma pushtoi, ne zemer emri yt u shkrua.
Dhe mendoj un jo nuk e pranoj
Se ti je larguar!
Dhe i vetem qendroj

Brenda meje, zemer sa shume me mungon
Por te, lutem mos u largo
Do te mbaj ne zemer gjithmone te premtoj
Nje gjest
Nje fjale
Kujtim
Kristal

Nje dite te kam prane, por tjetren je larguar
Je ti qe me sheron prap ti me ben te vuaj
Dhe mendoj un jo nuk e pranoj
Se ti je larguar!
Dhe i vetem qendroj.

Vetem me nje fjale, e gjith bota u ndal, kuptova se un ty te dua.
Mes meje kaloi, shpirtin ma pushtoi, ne zemer emri yt u shkrua.
Dhe mendoj un jo nuk e pranoj
Se ti je larguar!
Dhe i vetem qendroj

Brenda meje, zemer sa shume me mungon
Por te, lutem mos u largo
Do te mbaj ne zemer gjithmone te premtoj
Nje gjest
Nje fjale
Kujtim
Kristal
Alex Seitaj
Publikimi: 25/12/2014
Festivali: Kënga Magjike 2014
Muzika: Gent Myftaraj
Teksti: Alex Seitaj
Orkestrimi: Gent Myftaraj


Alex - Kristal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kristal".
3. Video është e këngës "Kristal", por nuk këndohet nga Alex.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alex Seitaj:


Komente 0