Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alida Hisku - Bisedon Nje Popull  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Festivali i 15-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1976

1976-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bisedon Nje Popull" kënduar nga Alida Hisku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Liliana Kondakçi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Fushat plot me lule
Malet me debore
Nje bisede e hapur
Nis ne fshatin tone

Ref.
Populli degjon
Si ne male fusha
Ai zemren mendjen mban
Prane kazmes pushken

Arat plot me grure
Malet plot me bore
Ne mes te fshatarve
Komunistet gjen

Ref.
Populli degjon
Si ne male fusha
Ai zemren mendjen mban
Prane kazmes pushkenMë Shumë Këngë Nga Alida Hisku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet