Më mbaj mend (për 1 muaj)


Alketa Vejsiu - Fjala E Mire

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjala E Mire".
3. Video është e këngës "Fjala E Mire", por nuk këndohet nga Alketa Vejsiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alketa Vejsiu - Fjala E Mire  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Alketa Vejsiu"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Fjalet luajne
Thone ate qe duan
E mira shkelur
Mes fjaleve fshehur

Ti thua nje fjale,
Qe zemren godet,
Trishtimi ne sy,
Dhe loti qe vret.
Ky shpirt kaq i lodhur,
I kerrusur zvarritet,
Kerkon pafajsine ,
Ne castet e lindjes.

Ref
Rreth botes vrapova
Te miren kerkova
Por jo kishte humbur,
Larg sa larg zhdukur
Ti fjale mos me lodh
Se brengat me shton
Une boten rrethoj
Jo jo s’jam e marre
Shoh njerez te zbrazet
Me gojen te mpire
Thuaje nje fjale
Nje fjale me te mire

16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alketa Vejsiu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet