Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alketa Turkaj - Dashni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  6

(N'zemren teme ti ke hi
si cigare dhe raki)

N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi..
N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi..

Sa shume po du me dit
A mki ti mrena nshpirt
Nuk muj met pa tu ik
Se shum e shoh merzin

Ke than qe kurr un ty nuk tla,
A e ke ndrru menen,
Zemren tane ma spe njoh,
Kaniher as temen,
Se ti pom lendon vallah,
Edhe pse shum her tfala,
Sa her pom lendon vallah,
Un ma shum pot du hala..

N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi..
N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi..

A e din ti gagova
Para-para teje u dorzova
A e din ti provova
Met harru u mundova

Ki than qe kurr un ty nuk tla,
A e ke ndrru menen..
Zemren tane ma se njoh,
Kaniher as temen...
Se ti pom lendon vallah,
Edhe pse shum her tfala,
Sa her pom lendon vallah,
Un ma shum pot du hala,

N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi...
N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi...


Ky tekst u dërgua nga  Arta1ahmetiAlketa Turkaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/12/2022
Teksti: Ghulo
Produksioni: SBS Entertainment
Video Produksioni: Weshoot Films


Alketa Turkaj - Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashni".
3. Video është e këngës "Dashni", por nuk këndohet nga Alketa Turkaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alketa Turkaj:


Komente 0