Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alma Daci - Hajde Lule  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Dasmash 2015"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2015

2015-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Lule" kënduar nga Alma Daci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alma Daci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Romeo Imeraj - Hajde Lule

[Romeo 2x:]
Hajde lule moj lule
Lujma lujma belin e
Hajde lule moj lule
se e cemnde djalin e

[Romeo:]
Si qershi mbi tort
Jan kto lulet sot
Me brunet dhe bjondet
Digjet vendi sonte
Djemve u iku zari
Kush do flas i pari
sot do behet nami
Amani amani

[Romeo 2x:]
Hajde lule moj lule
Lujma lujma belin e
Hajde lule moj lule
Se e cmende djalin e

[Aldo:]
Luje luje luje, luje luje luje
Zjarrin tem shuje ti zjarrin tem shuje
Wiski dhe tequila mojito edhe jack
Live ne instagram, facebook e ne snapchat

Gocat tunin belin, djemt cmenen fare
Zjarr na e bojna me rinin shqiptare
Sot po bohet nami, euro dhe dollar
Digje venin o rini se jemi beqar...

[Aldo:]
Lule moj lule me 8 petale
Jena mbledh tgjith ne tu hedh valle
Je ma e mira ti nket mahalle
E krejt djemt ti i cmen fare

[Aldo 2x:]
Luje ti luje,,, moj lule
Se e cmene djalin e

[Aldo:]
Hajde je je moj lule
Lujma lujma lujma belin ee
Hajde je je moj lule
Se e cmene djalin e

[Romeo:]
Hajde lule moj lule
Lujma lujma belin e
Hajde lule moj lule
se e cemnde djalin ee

Valon Alili - Hajde Lule

Lumja nana tash je rit
po vin msitit jalla dit per dit
o ty tka nana cik per mall
kur dush nona jalla kam met dhan

hajde lule ti te na
se na jena jalla shpi me baa
pu t e randa ske mej baaa
te na lule jalla shpi me ba

o moj nan hic sedii
qysh thot baba une jam razi

hajde lule ti te na
se na jena jalla shoi me baa
punt e randa ske mej baa
te na lule jalla shpi me ba

Merita Bunjaku - Hajde Lule

E kam dashuru moj nan at vajzen kojshii
e kam dashuru moj nan at vajzen kojshi
ani si tja boj oj nan oo as vet se diii
ani si tja boj oj nan oo as vet se diii

ref.
hadje lule dil nbalkoon
dile shihe ket jaran
se ka ardh met pa ty
dashuria ime me je ti (x2)

kur ta qojna msitin nan duhet me tregu
kur ta qojna msitin nan duhet me tregu
se jem kan te ri oj naan e jem dashuru
se jem ka te ri oj naan e jem dashuru

ref.
hajde lule dil nballkon

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Alma Daci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet