TEKSTESHQIP

Alternative
Lereni Te Iki
Lyrics

Gjithmone te mendoja por me s`po te mendoje
Dikur te kujtoja por me s`po te kujtojë
Se keshtu para shume kohesh veprove ti me mua
Isha une qe te desha por me nuk do te dua

Merzitja nuk kalohet edhe ankthi me pushtoje
Vajza qe e doja me zhgenjeu me tradhetoje
Kurajo i jape vehtes per ate me s`do mendoje
Dhimbja eshte e rende do shume kohe qe te kaloje
Se di kur do te qesh dhe per ty me mos te qajë
Imazhi jotë me shfaqet edhe lotet dot si mbaje
Gjithmone me ke mashtruar do pranoje kete te vertet
Brenda ke nje brenge dhe ndergjegjia po te vretë

Lereni te iki me s`dua ta shikojë dhe po te jete penduar tani eshte teper vone
Lereni te iki tani eshte zjarre i fikur edhe sikur te kthehet per mua do te kete ikur

Por ti s`je nga ato nuk je vajze sentimentale
Nuk di as te kuptosh se cfare jane çastet fatale
Nuk di as te vleresoshë dashurinë e vertet
Mendon se s`do te vuash per kete zemer qe po vret
Te jesh me se e bindur te jesh me se e qarte
Do te digjesh edhe ti dashuria eshte e zjarrte
Askund nuk do te gjeshë dashurinë qe te dhurova
Je krijese pa ndjenja,ndoshta vonë por e kuptova

Lereni te iki me s`dua ta shikojë dhe po te jete penduar tani eshte teper vone
Lereni te iki tani eshte zjarre i fikur edhe sikur te kthehet per mua do te kete ikur

Tani te kam harruar edhe koken pas se kthejë
Do shkojë ne nje vend tjeter dhe nje tjeter do te gjejë
Do te shkoje te gjeje nje femer qe me ty mos te perngjajë
Zemra u copetua sepse nuk te kishte fajë
Si vallë të të doja kur me the se ke nje tjeter
Te hyja ne kete lojë si nje pretendent i vjeter
Ne qofte se keshtu mendon po te themë se ke gabuar
E lumtur qofshë me tjeterin sepse une te kam harruar

Lereni te iki me s`dua ta shikojë dhe po te jete penduar tani eshte teper vone
Lereni te iki tani eshte zjarre i fikur edhe sikur te kthehet per mua do te kete ikur
INFO
Videoteka e hiteve zgjerohet, sepse ky projekt bëhet i disponueshëm online i punuar me mjaft shije me klip muzikor, i cili u publikua me datë 20 Qershor 2012. Melodia dhe teksti vjen e realizuar nga Jonald Haxhia.