TEKSTESHQIP

Alternative
Vellai Im
Lyrics

Rritur ne nje shtepi,gjithmone te pa ndare
Jo vetem vellezer,por dhe shoke te rralle
Kur nuk kisha une,do me jepje ti
Cfare ishte e jotja,dhe imja e di

Kur une jam rrezuar,doren me ke dhene
Une per ty jap jeten,na ka bere nje nene
Boten te me falin,edhe pasuri
As bota e tere jo nuk vlen sa ti

Refren
O vella te rrosh sa malet,kenga jote te mos ndalet
Sa te rroj dhe sa te jem,dua prane gjithmone te te kem
O vella nuk te nderroj,se te dy jemi njesoj
C`do e keqe qe kaloj,nuk na ndau na bashkoj

Me kujtohet kur,nga nje fjale e thene
Jemi bere te huaj,gjakun uje e beme
Por fjalet qe thoshnim,shpejt i merrte era
Vellazeria s`prishej,per gjera pa vlera

Lum kush ka vella,per mire e per hall
Lum kush e ka prane,edhe nuk ndjen mall
Te me rrosh sa malet,jam me fat vertet
Sepse si vellai,nuk ka ne kete jete

Refren
O vella te rrosh sa malet,kenga jote te mos ndalet
Sa te rroj dhe sa te jem,dua prane gjithmone te te kem
O vella nuk te nderroj,se te dy jemi njesoj
C`do e keqe qe kaloj,nuk na ndau na bashkoj
INFO
Ka material edhe për videotekën shqiptare, sepse projekti erdhi i finalizuar online i punuar mjaft këndshëm me anë të një videoklipi, produksionin e të cilit e krijoi Cinefocus GT. Videoklipi u publikua me datë 21 Mars 2020. Melodia dhe teksti u punua nga Jonald Haxhia, teksa këngën e orkestroi Bledi Telha.