TEKSTESHQIP

Altin Marra
Lozonjare
Lyrics

Si t'ja bej hallit o shok
me ra sevdaja ne kok
Per nje vajze lozonjare
Kam hikur nga mendja fare

Ref
Ja te marr moj lozonjare
ja po nuk martohem fare
Se tek ty o yll o drit
Jan mbledhur gjith bukurit

Me ty fle e me ty zgjohem
Per koken tende betohem
Shpirti dhe zemra me thot
Nje e vetme je ne bot

S'dua flori e thesare
Vetem ty moj lozonjare
se ti je moj bukuri
Me e madhja pasuri
INFO
Për një impakt sa më të madh, ky materiali muzikor u përcoll online i punuar me shije edhe me një videoklip muzikor, për të cilin u kujdes Folklorit.Tv. Ky videoklip u publikua më 26 Maj 2020. Për kompozimin dhe për arranzhimin është kujdesur Klodian Qafoku, teksa kënga vjen me tekst të shkruar nga Arben Duka.