Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Shira - Ky Merak Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kete nate
ti kerceje dhe kaq shume ty te veshtroj
a s'mi pret
ato flok moj qe merakun po ma shtojn
a s'me fshihesh
ne fole qe vetem un te te shikoj
as kerkush
mos te prek ty trupin tend qe vezullon

ref:

se per ty
shum po treten ky merak
o me mungon
po me djeg si diell pranvere
spo duroj
vec per ty
vale e detit vjen e shkon
si pulepardhe
te fsheh uji
me mungon
ky merak
sevdan time po e shton
po me djeg si diell pranvere
do t'duroj
vec per ty
vala e detit vjen e shkon
si pulebardh
te fsheh uji me mungon
ky merak
sevdan time po e shton
po me djeg si diell pranvere do t'duroj

Kush te sheh
e nuk tretet si sheqeri neper buz
do ta pi
trupin tend moj qe me deu
m'beri prush
a s'me fshihesh ne fole
qe vetem un ty te shikoj
as kerkush
mos te preke ty trupin tend qe vezullon

ref:

se per ty
shume po treten ky merak
o me mungon
po me djeg si diell pranvere spo duroj
vec per ty
vala e detit vjen e shkon
si pulebardh
te fsheh uji
me mungon
ky merak
sevdan time po e shton
po me djeg si diell pranvere do t'duroj
vec per ty
vala e detit vjen e shkon
si pulebardh
te fsheh uji
me mungon
ky merak
sevdan time po e shton
po me djeg si diell pranvere do t'duroj
Altin Shira
Publikimi: 21/01/2014


Altin Shira - Ky Merak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ky Merak".
3. Video është e këngës "Ky Merak", por nuk këndohet nga Altin Shira.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Altin Shira:


Komente 0