TEKSTESHQIP

Altin Shira
Do Te Mbaj Si Princeshe
Lyrics
(Feat. Denisa Gjezo)

[DENISA:]
zemer un te dua jo nuk e dija
sapo kam kuptuar ndjenjat e mia
me ty un e njoha dashurine dhe
me ty un dua te jem

ti me ben te ndihem thjesh e lir
dua per shun gjat te jesh shpirti im
me ty jeta ime ka kuptim sot e ne vazhdim

[ALTINI 2x:]
me ty dote jem un cdo dit se te kam
jet e te kam shpirt ska njeri qe nuk
gabon ne largesi dashuri kupton

[DENISA:]
zemer un per ty kam shum mall
se ne zemren time ty te mbaj
jo nuk mundem pa ty te rri
se je e vetmja dashuri

[ALTINI:]
pergjithmon un dhe ti per te bukren dashuri
ne te mir e ne te keq do te mbaj si nje princesh

[DENISA:]
zemer un per ty kam shum mall
se ne zemren time ty te mbaj
jo nuk mundem pa ty te rri
se je e vetmja dashuri

[ALTINI:]
pergjithmon un dhe ti per te bukren dashuri
ne te mir e ne te keq do te mbaj si nje princesh

DËRGOI:
INFO
Për të na bërë të shijojmë edhe aspektin viziv, produkti muzikor vjen i finalizuar online i punuar nga ana vizuale me videoklip muzikor, i cili u publikua me datë 7 Korrik 2014. Për muzikën e këngës ka punuar kompozitori Jurgen Shira, ndërsa teksti vjen si krijim nga vetë këngëtari.