A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Altin Sulku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  125
  • Vendlindja:
  • Diber 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Altin Sulku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Në vitin 2002, Altin Sulku publikon albumin "Natë Vjeshte" Në vitin 2003, Altin Sulku publikon albumin "Popullore Shqiptare" Në vitin 2004, Altin Sulku publikon albumin "Fjale Vec Fjale" Më datë 31 Dhjetor 2006, Altin Sulku publikon videoklipin "Kabriole". Më datë 15 Shtator 2008, Altin Sulku publikon videoklipin "Rete E Zeza". Në vitin 2008, Altin Sulku publikon albumin "Rete E Zeza" Më datë 25 Shkurt 2011, Altin Sulku publikon...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Rete E Zeza (2008)

Fjale Vec Fjale (2004)

Popullore Shqiptare (2003)

Natë Vjeshte (2002)

Më Fal


» Dërgo Një Këngë »

Bjonde
Lulija
Potpuri
Zeshkanja
Kenge Per Elez Isufin
Dashuria
Lule Moj Bardhule
Fukaraja
Hajde Se Jam Vetëm
Tek Ty Fle Shpirti Im


Përkthime (4)


Artistë Të Ngjashëm:

Selim Paja

Eduart Dëma

Alfred Meço

Skifter Etemi

Andy Gramm

Erjon Beci

Endri Prifti

Rudi

Ervin Bushati

Bojken Lako


Tags: Altin Sulku

Altin Sulku në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019