Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Altin Sulku - Kujtimi I Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtimi I Vjeter".
3. Video është e këngës "Kujtimi I Vjeter", por nuk këndohet nga Altin Sulku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Altin Sulku - Kujtimi I Vjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Natë Vjeshte"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kujtimi I Vjeter" kënduar nga Altin Sulku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Librond Musliu - Kujtimi I Vjeter

Kujtim I vjeter Buzet e Tua .
Vech Kto kan mbetur skan per tu harruar
Ishim te lumtur bota e jona Kumbet Dashniae Ditet Tona

Ref:
Ku kan Mbet ato fjal qe thoje ty?
Puthjet qe 'mdhuroje ty?
Ike shpejt Pa me than Lamtumir(2x)

Krejt qam kan mbetur netet pa gjum
Gjithcka eshte tretur jam tretur dhe un.
Isha pran teje Kur tu deshta shume
Ike prej meje gjithcka mori fund.
Ref"
Ku kan Mbet ato fjal qe thoje ty?
Puthjet qe 'mdhuroje ty?
Ike shpejt Pa me than Lamtumir(3x)

Xhezahir Elezi - Kujtimi I Vjeter

Aj kujtimi vjeter,
qe ma ke dhuruar,
tani per qdo nate po len te zgjuar,
ndonese jam ndar,
zemra te don ty,
por kujtimi mbeti loti ngrir ne sy.

Ref:
ne flaken e ndarjes po digjem e vuaj,
por kujtimin tend prore po e ruaj,
endrra seq mu fik,
lotojn syt e mi,
por kujtimin tend,
po e ruj n vetmi.

Loti tash me bjen,
lehtas ne qepall,
sepse syt e tu,
ende i kam mall,
kur ti pa penduar''lamtumir''
me the me buzqeshjen tande,
do t'kujtoj perher.

Ref:
ne flaken e ndarjes po digjem e vuaj,
por kujtimin tend prore po e ruaj,
endrra seq mu fik lotojn syt e mi,
por kujtimin tend,
po e ruj n'vetmi.

Ref 2:
ne flaken e ndarjes...
Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë