Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Altin Sulku - Treni I Fundit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Treni I Fundit".
3. Video është e këngës "Treni I Fundit", por nuk këndohet nga Altin Sulku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Altin Sulku - Treni I Fundit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Natë Vjeshte"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Treni I Fundit" kënduar nga Altin Sulku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shyhrete Behluli - Treni I Fundit

Ah more tren_o, o treni i fundit,
O që kalove, ata binarë.
Oh sa shqiptar_o, i solle t'vdekur,
Eh sa shqiptar_o, i solle t'gjallë.

Ah more tren_o, o treni i fundit,
Oh ty tu k'putshin, ata binarë.
Oh nëpër rrugët, o të Prishtinës,
O a e le_o, ndonjë Shqiptar.

Ah more tren_o, o treni i fundit,
Oh në këtë rrug_o, për jetë e vdekje.
O a ka mbetur, dikush n'Kosovë,
O a të gjith_o, i ke me vete.

Ne atë stacion_o, te larë me lotë,
O kur u nise, o prej Prishtine.
Ah more tren_o, o treni i vjetër,
O a mos ishte, dhe nana ime.

Kur po i afrohesh, o ti kufinit,
O a po t'thon_o, ata binarë.
O ta kalosh_o, t'ziun kufi,
Se dhe përtej_o, o ka Shqiptar.

O a po t'thon_o, binartë e ndryshkun,
O ta kalosh_o, t'ziun kufi.
Se nga Prishtina, e deri n'Shkupë,
O Perëndia, i thotë Shqipëri

Iliret - Treni I Fundit

shikoj trenin si shpejton
treni i fundit nuk frenoj
mbeta veten ne preron un i gjor

sa me larg sa me larg treni shpejton mbeta vet un ne preron un i gjor

fati mjer shpinen ma kthen
shpresa e fundit qe aj tren
treni i fundit ne errsrie me se shoh

o im zot o imm zot ti o im zot ti me ndimo rrugen per ne shtepi ti me tregoo

un jam rreze e vetmis qindra milja larg shtepis
zerin tim kush se degjon
o im zot o im zot o im zot ti me ndihmo
rrugen per ne shtepi ti me trego

Infinit Records - Treni I Fundit

Down Town
Treni i Fundit

Se spo shoh ndrrime
zgjohem ne mengjes dhe mendoj
jeten time ta vazhdoj apo ta perfundoj
se nuk mundem me e jetoj ne burgun e perditshmeris
dua ta perjetoj at mengjes te liris
kohes si gjithe te tjeret mund ta shpreh mendimin tim
mos te jem gjithmon ne ikje ne rrug pa kthim
se ska kuptim se edhe une jam nje njeri i thjesht
e nuk dua gjithe jeten te vuaj e ta ndjej veten si i huaj
po po me drejt e ke jeten time do ta ndrroj
qe te mos perfundoj si disa njerz perdit ti takoj
do te vazhdoj realizimin te deshirave te mia
se une patjeter do ti kaloj keto kohra te veshtira
te veshtira me probleme qe kryt spom lajn me que
gjithe keto gjera qe po ndodhin une spo muj me i perpunu
me nje shpres dhe deshir drejt ardhemeris po vazhdoj
po po me duket se per atje edhe treni i fundit mua me shkoj

REf:
Treni i fundit mua me shkoj
athua te kaluaren a mund ta harroj
treni i fundit mua me shkoj
me tregoni ky tmerr a do te perfundoj

Ky tmer ky tmerr a thua kur do te perfundoj
se pa pare me probleme ngeto nuk dua te jetoj
du ti perball kto tertura te rinis
se perndryshe mund ta harroj at mengjes te liris
e tash i vetmur une vazhdoj mendoj dhe smund tbesoj
se edhe shoki im i ngusht jete ndrroj
drej vares se lete aj galeroj
dhe keshtu endrra jot e perbashket deshoj
se se e mbyten e mbyten pa prit e pa kujtu
une juve spo du me ju lodhe veq po du me ju tregu
se po me ndodhin ne kete vend ben jeta qndodh me mue ( sjam e sigur a eshte keshtu)
dhe une nuk dua nganjeher pyes vetem a thua
pse ky fati i zi me percjell vetem mua
dhe se ne zot besoj por me duket se aj me ka harruar
nje jete te veshtirr ma dhuroj mua
te cilen une nuk e dua
e po me duket se per kete arsyje
edhe treni i fundit me ka shkruar

REf:
Treni i fundit mua me shkoj
athua te kaluaren a mund ta harroj
treni i fundit mua me shkoj
me tregoni ky tmerr a do te perfundoj

Dit pas dite problemet po vazhdojn
armiqen diten ne nat po ma shenderrojn
ne ferr po me ftojn qe te vdes po deshirojn
nga kjo bote pa tjeter dojn te me largojn
e un edhe pse treni fundit mua me shkoj
pres ende qe njerzit djelli ti rrezoj
na ky trishtim i madhe te me zgjoj
e une i lumtur kete jete ta vazhdoj

REf:
Treni i fundit mua me shkoj
athua te kaluaren a mund ta harroj
treni i fundit mua me shkoj
me tregoni ky tmerr a do te perfundoj
Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet