Më mbaj mend (për 1 muaj)


Altin Sulku - Potpuri Dibrane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Dibrane".
3. Video është e këngës "Potpuri Dibrane", por nuk këndohet nga Altin Sulku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Altin Sulku - Potpuri Dibrane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Popullore Shqiptare"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Dibrane" kënduar nga Altin Sulku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vera Laci - Potpuri Dibrane

Do bohem on
Bilbil ne ftu x2

Sa ta shof nana te miren
Me synin e shkru x2

Do bohem on
Bylbyl ne moll x2

Sa ta shof nana te miren
Veshun me pishtoll x2

...

At jelek me gajtan ari
Cuce mori cuc
Kush ta fali e djegt zjarrmi
Cuce mori cuc

Jalla zjarrmi mos e djegt e
Djalo more djal
Ma gezoft lulja e vet e
Djalo more djal

Hiqe pra hiqe pra
Hiqe vasho-djalo
Ma gezoft lulja e vet e
Djal-vasho mori-more djal-vash

At jelek te bardh si bora
Cuce mori cuc
Kush ta fali ju thaft dora
Cuce mori cuc

Jalla dora mos ju thaft e
Djal more djal
Por flori atij ju beft e
Djalo more djal

Hiqe pra hiqe pra
Hiqe vasho-djalo
Ma gezoft lulja e vet e
Djal-vasho mori-more djal-vash

...

Vet m'ke than se un te du
Vet m'ke than se s'rrin pa mu
Vet m'ke than me ta punu e
At jelek jelek me ar x4

Vet ke than

Samir Shehu - Potpuri Dibrane

O çkanë malet o që gjëmojnë x2
O djalin tonë sonte e martojmë
Jarnana e jarnane x2

O djalin tonë sonte e martojmë x2
O male e fusha moj ti gjëmojmë
Jarnana e jarnane x2

O lumtë ne mori lumtë ne x2
O se do të marrim nusen e re jarnana e jarnane x2

...

Kush është ai që rrin në ode bilbilo x2
Eshtë djali jonë i ri bilbilo x2

Ce kërkonte beqarinë bilbilo x2
Beqarinë s'mund ta gjesh kurrë bilbilo x2

Se do të bëhesh burr me grue bilbilo x2
Burr me grue bab me cullë bilbilo x2

...

Thanë se çuël behari mori nëno x2
Se na u mbush pazari me nuse x2

Nëno se na u mbush pazari x2
Martohet nano ky beqari x2

Thanë se çuël kajsëja nëno x2
Se na u mbush shtëpija mori nëno x2

...

Ore kush e jekën o vallen o moj vallen o
O djali jonë o i zgjedhun o i zgjedhun o
O hiqe vallen o isaije se je dhandër e të ka hije

O hiqe vallen o isaije se je dhandër e të ka hije

Ore kush e jekën o vallen o moj vallen o
O nusja jonë o e zgjedhun o e zgjedhun o
O hiqe vallen o isaije se je nuse për bukurije

O hiqe vallen o isaije se je nuse e të ka hije

...

Kësaj Dibrës mos ja arofshim
Për të mëjra moj ja pagofshim
Kësaj Koronës mos ja arofshim
Për të mëjra moj ja pagofshim

Oj mindili mi ëjr mi ëjr
Jalla bofshit natën e mëjr x2.
Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë