Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Sulku - Nuse  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

10/06/2015

2015-06-10T14:00:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nuse" kënduar nga Altin Sulku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Altin Sulku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dj Gimi-O & Qendresa - Nuse

Ani mori nuse, ani qaf gastare
Ani mori nuse, ani qaf gastare

Ani a don rruze,ani a don pare
Ani a don rruze,ani a don pare

As nuk dua rruze as nuk dua pare
As nuk dua rruze as nuk dua pare

Une e dua burrin, baca me cigare
Une e dua burrin, baca me cigare

Gold AG & Mergim Mjeku - Nuse

[MERGIMI:]
E lumja nona qe t'ka rrit
po si hana po bon dit
tash sa vite jam tu prit
motin tim ma bon dit
Falma zemren ta fal jeten
E lumtur do t'jesh me mu
Perveç teje nuk du tjeter
Thuaj "PO" sepse du

[REF. MERGIMI 2x:]
Trendafila t'bardha
Trendafila t'kuqe
Kam me ti pru zemer
Kur te vij me t'marr nuse

[GOLD AG:]
Dashni un u nisa me t'marr e me ardhe
te cova nji foto me fustan tbardh
mezi em prite ne ardh
kjo muj kallzoju te shpija
mos tuten e t'gjuj me kerri
jom vet po vi me smart
le vet se e kan enishten e qart
le t'gezohen krejt
le t'plast ai hasm
le ta din krejt
se sonte kem dasm

[REF. MERGIMI 2x:]
Trendafila t'bardha
Trendafila t'kuqe
Kam me ti pru zemer
Kur te vij me t'marr nuse

[GOLD AG:]
Mirsenaerdhe nuse te shpija
msheli pak syt se tgjun lev e bija
tash vjen nji gru e t'merr ne pytje
ajo s'o e jona
vec nji komshije
vjen me bo pite
vec ngat e majna
krejt nuse tjera kan hik prej sajna
hej ngutu mo shpejt
se mvon kan nisim
se krejt restorantet
vec ne po na presin

[REF. MERGIMI 2x:]
Trendafila t'bardha
Trendafila t'kuqe
Kam me ti pru zemer
Kur te vij me t'marr nuse

Culimusik - Nuse

E ti moj nuse
Bre dujma nanen, bre dujma nanen
2x

(Culi)
Pershendetje nuse, mir se na ke ardh
Po thojn kojshia lumet ju qka keni marr
Po thojn hallku a din me ju nderu
Çaj me na qit, edhe pite me gatu
Po thot mami per nusen mashallah
Hajde mir se ke ardh te na
Hajde zemer qitja mamit nje kafe
Se i kom me ty un, 1,2, 3 llafe

Po du ti mamin me ma nderu
Me respektu, edhe me dasht si mu
2x

E ti moj nuse
Bre dujma nanen, bre dujma nanen
2x

E une nanen, bre do ta du
Ani do ta due
O se ka rrit o sokol o per mu, o sokol o per mue

(Culi)
Far e fis, kusherit na kan ardh
Po dojn me pa qfar nuse kemi marr
Nuse nuse e din mir qik e shpis
Kallxo qka ke msu te mami, kallxo kallxo ti
Po thot mami per nusen mashallah
Hajde mir se ke ardh te na
Hajde zemer qitja mamit nje kafe
Se i kom me ty un, 1,2, 3 llafe

Po du ti mamin me ma nderu
Me respektu, edhe me dasht si mu
2x

E ti moj nuse
Bre dujma nanen, bre dujma nanen
2x

E une nanen, bre do ta du
Ani do ta due
O se ka rrit o sokol o per mu, o sokol o per mue

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet