TEKSTESHQIP

Andin Randobrava
Rruge E Gjat
Lyrics
(Feat. BlackLion)

Kjo bote e eger, jom ka shoh shume sene tkqija
Fuck u hejte, mos u kap per aftesi tmija
Kallxo respekt, nese s'din cka o dashnia
Se n'krahe e kom ambicien, jo nuk m'ka lshu fuqija!

Veshtiresit e jetes nuk tek jon t'lehta hiq
1 fjale e kom per ty, " Rri i vertet, mos u flliq..."
Mos u qudit nese vet t'zbardhe mengjesi
Se bash ata qe t'kan msu not, kan me t'lon me cof n'deti!

A nuk e dite qe jeta tek oo me fraza
1 milion ftyra fallc, t'dalin si fantazma
Dojn me t'honger, nese t'shohin konkurrent
Po Zgjidhja ma e mire, kur plumi osht prezent.

Prej menes t'madhe, po menojn qe afer qielli
Mirepo se dine qe shume lehte i djege dielli
Jom ka vjelli, me fjale qe kan kuptim
Secilit i vjen dita,ktu nuk ka dyshim !

REF: x

Jetojme te gjithe ne nje bote te ndar
Pas shume problemeve qe na kan vrar
Por ti qendro, se mundesh
Mbushe zemren ti me shpirte t'vertet
Dhe jeto sikur ska me jete
Por ti lufto, se duhesh...

Vers 2.

Kom marr shume msime, cysh duhet per me luftu,
E sakrifica e madhe , po t'shtika me duru!
I hina jetes n'palc, jom mundu me e studiu
Cka t'ja bojsh tjetrit po mdel qe njejt ma bon mu!ejj

Kur e kupton esencen per cka je tu jetu
Mos e kap kryt n'dor e me thon o kuku per mu!!!
Hapi syte, mos i le hamzat me t'shkel n'qaf
Perqafi me zor, se 1 dit krejt kan met Dasht.. Ej

Jepju dashni qe reflekton pa mas,
Respekti i verbon, e dikur kan me plas!
Plote urrejtje, ai qe sfida kurre ska pas.
Ose ma mire me thon,n'trup i holle e nkry i trashe.

Ka shume kthesa qe ta hupin drejtimin e vetes
Dikon e man gjalle shpresa prej fillimit t'jetes
Nuk isha njeri, sikur mos t'kisha pas sprova
Ti je fitimtari, e kta tjert le t'mesin vorra...

DËRGOI: