Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anestezioni - Mbetem Vetem (Feat. Dr.nushi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Rap 1 Anestezion:

Kaloj kohen tu menu, per at buzqeshje ata sy
Edhe andrrat mi lehtson, saher që menoj per ty
Mu m'ki afer teje, saher qe ti ndihesh keq
Jeta jem o e jotja, ti e prish ti e ndreq
E perseriti fjalen tdu, e pres diten qe ti t'bindesh
T'andrroj afer meje, edhe pse shum larg gjindesh
Pres 1 dita a dy, a nashta kurr nuk vjen
1 Sen shum mir e di, zemra jeme te ti flen
Ti je njo tjeter s'del, je e vetmja qe mprek n'tel
Prej dites qe t'kom humb, nafaka jem u mshel
Jeta jem o si film, ti e ki rolin kryesor
Per ty un i boj tonat, veq me ta shtrengu at dor
Per me ti pa ata sy, buzen tone me ta prek
Kisha dhon jeten tem, veq per ty kisha dek
Endrroj shum larg, qe 1 dit n'lumturi bjen
Po un jom i lumtur, veq mos shti kon nven tem

Reff Dr.Nushi:
Tash mbetem vetem,e shkatrrove dashurin
ishe e vetmja të dua,dhe kët e din
Gabimet tua,smund ti fali dot
Mos u mundo të kthehesh, se e ke kot

Rap 2 Anestezion:
As ni fjal nuk e the, e ule kryt e u largove
Gjithqka bona per ty, po ti mu m'tradhtove
I harrove kejt kujtimet, sum paske dasht kurr
N'ven t'ni zemres n'trup, ti e paske veq ni gur
Shkove te tjetri pa prit, as kurr se kum mendu
Qe ni engjull sikur ti, din edhe me tradhtu
Po nejse turoj fat, edhe kejt tmirat nket jet
1 dit edhe dashnia jem, ndaj teje ka mu tret
Ndoshta ni dit t'harroj, e mo kurr nuk t'kujtoj
Po ajo osht veq ni dit, kur prej ksaj bote shkoj
Se ndryshe spo muj,jeta jem osht vet ferri
Se ti nuk e din sa lotin, syni jem e nxerri
Sa mendime neper kry, me ni foto t'shikoj
Pse ndodhin kto sene, un hala spe kuptoj
Po ski qka me bo,per veq se me sha veten
Me vujt per ni femen, edhe me urrejt jeten

Reff Dr.Nushi:
Tash mbetem vetem,e shkatrrove dashurin
ishe e vetmja të dua,dhe kët e din
Gabimet tua,smund ti fali dot
Mos u mundo të kthehesh, se e ke kot

Rap 3 Anestezion:
E ki ul vetin posht, tash as un mo spo tnjoh
Dikur ishe femna e ondrave, tash me sy sun po tshoh
Tash zemra pom rreh ndryshe, sjom per ty sje per mu
Veq ni sen jom bo pishman, Qe ma heret se kum kuptu
E pash qfar njeri ishe kon, e kuptova gabimin tem
Un luftojsha per ty e mu, e ti veq e paske shem
Sidoqoft osht e shkuar, ardhmerija pom interesson
Se qysh po ndryshohet koha, edhe njeri po ndryshon
Qdo e mir e ka 1 tkeqe, qdo e keqe e ka 1 tmir
Sjom ka lypi mirkuptim, as spo du prej teje mshir
Ke qka ke mes meje e teje, po me kohen harrohet
Un luftova per dashnin ton , si per atdhe qysh luftohet
Po ti ike tjera kah, te ni far lloj simpatije
Kto jon fjal qe sun ti thash, nuk o leter dashurije
Kshtu qe t'urroj fatt, e lumturi hiq pa kufi
Qysh e prishe tparren, mos e prish t'dyten dashni

Reff Dr.Nushi:
Tash mbetem vetem,e shkatrrove dashurin
ishe e vetmja të dua,dhe kët e din
Gabimet tua,smund ti fali dot
Mos u mundo të kthehesh, se e ke kot


Ky tekst u dërgua nga  Endritta   Heliumi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Anestezioni
Featuring: Dr.Nushi
Publikimi: 27/03/2010


Anestezioni - Mbetem Vetem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbetem Vetem".
3. Video është e këngës "Mbetem Vetem", por nuk këndohet nga Anestezioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anestezioni:


Komente 0