TEKSTESHQIP

Ani Çuedari
S'te Ndiej
Lyrics

Shih s’eshte i keq
Kur mund te ece
Me koken larte
Ndersa jam duke qare

Gjithmone njesoj
Ti nuk flet shume
Ti ishe me endrren
Qe ndertova une

Ne te mbete dhe ti
S’me kerkon kur iki
Jo s’me le kur vi
Rruget me nuk do shkojne
Zemra do me ngele nje dimer ne shpirt

REF 2x
Cmendur jeten prape
Ti gjithmone kudo femije
Me shih mos qaj
Un jam ata, por prap jam ti
Me friken time
S’do luaj me dhe ti e di
Ne castet sublime
Jam ata, jam ti!

S’me le te flas
Kur ti me puth
Pastaj humbas
Bej sikur harroj

Me cjerr ideja
Me grric deri ti
Kohe pa ngjyra
Jo nuk te ndjej dot

Gabon, nuk di ku shkon
Sme kerkon kur iki
Jo sme le kur vi
Rruget me nuk do shkojne
Zemra do me ngele nje dimer ne shpirt

REF
Cmendur jeten prape
Ti gjithmone kudo femije
Me shih mos qaj
Un jam ata por prap jam ti
Me friken time
S’do luaj me dhe ti e di
Ne castet sublime
Jam ata, jam ti!

Ti s’dole dot nga endrat e mia
Ne shpirt te zgjon vec deshira

Cmendem jeten prape
Ti gjithmone kudo femije
Me shih mos qaj
Me friken time
Sdo luaj me dhe ti e di
Ne castet sublime
Jam ti!

DËRGOI: