Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - Dashuria E Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  25

Dashurine e pare kush nuk e provoi?!
Dhimbjen qe la pas,kush nuk e kendoi,e kendoi,e kendoi

Ku shkuan fjalet qe mi thoshnje me aq zjarr?
Ku shkuan lulet qe m'i sillje plot me vese?
Ku fluturoi dashuria jone e pare?
Ku shkoi motivi qe me zgjonte cdo mengjes?

Nje kenge e vetme jo nuk eshte rinia
Po vec nje dhimbje kam dhe do ta them
Se nje prej kengeve eshte dhe dashuria
Dhe kenga ka nje strofe,por ka dhe nje refren

(refreni,2 here)
Jo, une s'e besoj, ta kem te lehte qe ta mohoj
Kur dashurine e pare, jo nuk e harroj
Mos me thuaj s’me kujton, asnjeri s'do ta besoj
Diku ne enderra do t'vij vete te takoj

Ku shkuan fjalet qe mi thoshnje me aq zjarr?
Ku shkuan lulet qe m'i sillje plot me vese?
Ku fluturoi dashuria jone e pare?
Ku shkoi motivi qe me zgjonte cdo mengjes?

Nje kenge e vetme jo nuk eshte rinia
Po vec nje dhimbje kam dhe do ta them
Se nje prej kengeve eshte dhe dashuria
Dhe kenga ka nje strofe,por ka dhe nje refren

Refreni,2 here

Dashurine e pare kush nuk e provoi?!
Dhimbjen qe la pas,kush nuk e kendoi,e kendoi,e kendoi,e kendoi,e kendoi


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001

Anita Bitri - Dashuria E Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria E Pare".
3. Video është e këngës "Dashuria E Pare", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 2