Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - E Vogla Mes Shoqesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kur une them nje fjale te mecur
shoqet thone ti je e vogel
sa cudi se drapri gruri
per te vogel nuk me njohin
Kemi qeshur dhe kenduar
me kokra gruri si flori ne duar
Pranvera ne zerin tona
zjarre lulesh ndezi
shakate qe kemi bere
o culi gure, lume o ujevare si deshi
Nje cast mendova mendova nuserine
por shoqet cdo te thone
me mire jo mos ta dine
Me ngasin dhe thone ti je e vogel
sa cudi se drapri gruri
per te vogel nuk me njohin
Jo mor jo se dhe syte
te vegjel ndoshta ngjajne
porse thelle brenda tyre
gjith kete qjell te kalter mbajne


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani

Anita Bitri - E Vogla Mes Shoqesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Vogla Mes Shoqesh".
3. Video është e këngës "E Vogla Mes Shoqesh", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 0