TEKSTESHQIP

Anita Bitri & Gjergj Leka
Era Percjell Fjalën Të Dua
Lyrics

I thash une sonte henes
ndrico ndrico
i thash une detit sonte
vallzo vallzo
Dhe i thash une dashurise
me merr ne krahet e tua
dhe flladin e ngroh fjala te dua
Nje psheretim e shtrire
mbi buze mbi buze

mbi gjoksin tend mbeshtetur
ri une ri une
Dhe ne kraharor te jetes
qe bashke ne jetojme
merr fryme dashuria jone

Por jo te te them sa shume te dua se di
nje bote e madhe per mua je ti
kendoj me zerin e shpirtit tani
dashuroj
Por jo te te them sa shume te dua se di
Cdo fjal qe ta them ta bej poezi
kurore e flakes jemi une edhe ti
dashuroj

DËRGOI: