Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Take - Vajza Me Trendafil Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Rruges kur shkon duke qeshur
Nje trendafil mban ne dore
Floet te thurur kurore
Me e bukura per mua je
(2 here)

(refren)
Naten do t'vij ne bahçen tende
Trendafilat do ti pres
Do te pergjoj un'ty me endje
Heret ne mengjes

Kur do kalosh çapene
Ne rruge e menduar
Se sot pa lule ke mbetur
Thua mos valle ne e ke gjetur
Se trendafilat kush ti pret

Lule mos mbaj neper duar
Ato s'ta shtojne bukurine
Ti ke per mua freskine
Se trendafil ti vete je
(2 here)

(Refreni)
Anita Take
Publikimi: 01/12/1962


Anita Take - Vajza Me Trendafil
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajza Me Trendafil".
3. Video është e këngës "Vajza Me Trendafil", por nuk këndohet nga Anita Take.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Take:


Komente 0