TEKSTESHQIP

Anita Take
Matura (Unë Për Ty Nuk Do Të Shkruaj)
Lyrics

Sa te marr dhe une maturen
o i dashur veç me prit.
Dhe atje ne fshat te larget
do te takohemi nje dite.

(refreni)
une te prita por ti serdhe
shum te prita
ndaj ste pres

ti su skuqe
as u zverdhe
kur me dole e pabes

jeta e fshatit
s'te pelqeu
ndaj nje tjeter dashurove
besen moj qe se tret dheu
vall çe bere ku e çove
besen moj qe se tret dheu
valle çe bere ku e çove

ti se don zemren bujare
qe te pret i permallu
po ta dija lozanjare
s'do te te kisha dashuru

(refreni)
une te prita por ti serdhe
shum te prita
ndaj ste pres

ti su skuqe
as u zverdhe
kur me dole e pabes
INFO
Kënga vjen si kompozim nga Muharrem Xhediku, ndërsa për fjalët e këngës punoi Loni Papa.