Më mbaj mend (për 1 muaj)


Anjeza Branka - Eja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja".
3. Video është e këngës "Eja", por nuk këndohet nga Anjeza Branka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Anjeza Branka - Eja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  14

Orkestrimi:

Adrian Hila

Këngë e albumit:

"Metropol"

Këngë e albumit:

"Bejbi"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 1

Komente

Asnjë Koment

24/05/2004

2004-05-23T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Eja" kënduar nga Anjeza Branka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN

Orkestrimi: Adrian Hila

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Arbër Skënderaj - Eja

Sa më shumë ky fat më mban largë teje
Aq më shumë me ty unë bëhem një
Ke lën një vënd vakant këtu brënda meje
Askush s’mund ta zërë

Aty mund të rrinë vetëm kujtimet
Puthjet ledhatimet e tua
I ndjej në çdo qelizë n’lekurën time
Gjiiithmonë me mua
Ti je në mua

Eja ti eja këtë natë më kërko
Futmu në zemër në mëndje kudo
Bëje të shtrihet akoma më gjatë
Skenarin e ëndrrës time këtë natë

Në mes të një turme me flutura
Mahnitur mes ngjyrave më t’bukura
Unë edhe ti nën puhizën e artë
Buzëqeshjet tona dy yje të zjarrtë
Brengën pas zgjimit djalli e marrtë

Sa më shumë kjo brengë mbërthen për fyti
Aq më shumë në ëndërr arratisem
Botën e harroj dua t’jem i yti
Por dritat e skenarit nuk ndizen

Fantazia ime qiell i errur
Ankthi edhe brenga mbretërojnë
Porta e kujtimeve e mbyllur
Yjet më s’ndriçojnë
Te ty nuk po më çojnë

Ndaj eja ti eja këtë natë më kërko
Futmu në zemër në mëndje kudo
Ndizi ti yjet zbardhe me jetë
Skenarin e ëndrrës time këtë natë

Në mes të një turme me flutura
Mahnitur mes ngjyrave më t’bukura
Unë edhe ti nën puhizën e artë
Buzëqeshjet tona dy yje të zjarrtë
Brengën dhe ankthin djalli i marrtë

Skaj më skaj
Ylber i kthyer përmbys
Si një smile
Më i madhi smail në kët’rruzull
Buzëqeshja jote
Sfond i kësaj jete
I jetës time

Dardan Gjinolli - Eja

Era jote n’buzet e mia
Si deshmi qendron
As nje her me dikon tjeter
Nuk do ta provon

Nuk dua dashurin
Tja jap dikujt tjeter
propozimet nuk kalojn
Vetem ti dhe askush tjeter
Mua sme plotson

Eja eja eja
Te vendi po te pres
Ti eja eja eja
Se po serdhe
Do te vdes

Jakup Demolli - Eja

Hej, asgje s'ka nga kjo jet
kur ti te mbetesh vet,
pa nje dashuri,
Hej, sa shume qe te kam dasht,
tash ike ti shume large,
me le ne vetmi
Aaaa m'le pa dashuri,
Aaaa sa shume te deshta ty

Refreni
Eja, eja, eja si rrufeja
eja ti tek une.
se une te dua shume,
Eja, eja, eja si rrufeja
eja ti tek une.
se une te dua shume

Hej, sa shume po me mungo,
por ti nuk e kupton,
jo kete dashuri,
Hej, te pres te kthehesh prap
Qe jeten t'kalojme bashk,
veq me dashuri,
Aaaa m'le pa dashuri,
Aaaa sa shume te deshta ty

Refreni
Eja, eja, eja si rrufeja
eja ti tek une.
se une te dua shume,
Eja, eja, eja si rrufeja
eja ti tek une.
se une te dua shume

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Anjeza Branka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë