Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anna Gjebrea

Anna Gjebrea
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 13 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Janar 2009
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  208
Këndon kryesisht: pop për fëmijë/junior

Anna Gjebrea është këngëtare. Ajo eshte vajza e kengetarit Ardit Gjebrea. Nata finale e “Kënga Magjike 2017” erdhi me shumë surpriza! Njëra ndër to duket të ketë qenë edhe rikthimi në muzikë i producentit të festivalit, këngëtarit të njohur, Ardit Gjebrea. Ai prej vitesh nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor, duke iu përkushtuar vetëm prezantimit, ndërsa kërkoi ndjesë para publikut për një pauzë të tij kaq të gjatë në muzikës. Por, rikthimin, Gjebrea e shëni me një këngë të re, të cilën e interpretoi së bashku me vajzën e tij Annën në skenën e Pallatit të Kongreseve. Ata arritën të marrin duartrokitjet më të zjarrta publikut me duetin e tyre shumë të veçantë, një këngë e re e orkestruar nga Darko Dimitrov, dhe me vargje të Olti Currit.

Më datë 26 Nëntor 2018, Turgut Ozal College publikojnë videoklipin "Rroftë Shqipëria", në bashkëpunim me Irma Libohova, Juliana Pasha & Kastriot Tushën. Muzika e këngës u punua nga Genti Lako, teksti u shkrua nga Anita Hoxha & Irma Libohova, ndërsa për orkestrimin u kujdes Genti Lako.

Më datë 28 Tetor 2021, Anna Gjebrea publikon videoklipin "Stand By You". Në Dhjetor 2021, përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion Junior, në Paris.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2

E bija e

Ardit Gjebreës

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente 2