Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Anton Joro - Mos Vono
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Vono".
3. Video është e këngës "Mos Vono", por nuk këndohet nga Anton Joro.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Anton Joro - Mos Vono  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Muzika:

Spartak Tili

Teksti:

Agim Doçi

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1987

Komente

Asnjë Koment

01/03/1987

1987-02-28T23:00:00+00:00Çdo të shtunë të pres ty
me sa mall unë të takoj
vjen me shoqe ti nga larg
befas dorën ta shtrëngoj

Por një dite pashë prindërit e tu
që më shihnin me habi
po ky djalë Çfar pret këtu (2vargjet e fundit përseriten 2 herë)
vetëm vallë ai pse rri

Unë buzëqesh me prindërit e tu
të tre zemrat kanë një trok
xhelozia nuk hyn këtu
njeri- tjetrin shohin ngrohtë

Zemrat presin treni vjen
unë më fort kam emocion
vjen ky Çast më pranë të sjell (2 vargjet e fundit përsëriten)
zemra thote mos eja vonë.

Refreni ( përsëritet 2 herë )

Dhe fërshëllen
brenda matit tren
dashurinë mos vono
se Çdo zemër pret
eja sa më shpejt në stacion

Muzika: Spartak Tili
Teksti: Agim Doçi

Ky tekst u dërgua nga agroni
Më Shumë Këngë Nga Anton Joro:


Komente mbi këtë këngë