TEKSTESHQIP

Anxhela Peristeri & Aurel Thellimi
Qesh
Lyrics

Hajde gezuar gjithe tani
Burra gra edhe femije
Jemi mbledhur dhe ket here
Ta bejm jeten shend e vere

Hapu hapu jete e re
Sot ketu neser atje
po vjen nusja me pajton
Gjith shoqnia po kendon!

Ref:-Qesh o qesh ti rini
Merre jeten si te te vij
Nje dolli per dashurine
Sot me fund ne do e pime

Sa kane frike nga dashuria
sa jetojne pa dashuri
Eshte e lehte lumturia
Po me deshe mua ti!

Jeta ime shume te dua
Je parajsa ti per mua
Zemer shpirt je vetem ti
Me i bukri nsyte e mi.
INFO
Ky materiali muzikor është bërë i disponueshëm në tregun e gjerë të muzikës i kompletuar në dimensionin vizual edhe me anë të një videoklipi muzikor, i cili u publikua me datë 14 Mars 2017.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200