Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arbëresha Hajdari & Kastro Zizo - Burre Dhe Grua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Muzika & Teksti:

Kastro Zizo

Këngë e albumit:

"Ketri, Pula Dhe Njeriu"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Kastro Zizo

03/04/2010

2010-04-03T00:29:06+00:00K.ZiZo :
Crazy..Crazy

Arberesha:
un se njihja veten oh pa ty
un e doja te verteten oh me ty
un doja nje ndarje te pa qarje
un doja veten time larg nga ty

K. ZiZo:
ti jo me mua zemer mos u lodh
me thua me rri larg dhe me merkon
un tani vetem dhe me larguzon
te drridhem
qe ti zemra ime me pergjon

Arberesha :
sa koh me more huu..
sa shpejt u lodhe ( u lodhe )
mendoje doje
dhe doje ta ndaja mendjen time jo se di ..

K.ZiZo :
ti jo me mue zemer mos u kuxo
un thash 1 her 2 her e tash e 3 fillon
vendose veten ne vendin tim
un te falem
dy shpirte ligji jo nuk gjen shpagim

Arberesha :
ta marrim me ne fund nje mendim ( oh )
ta shohim njeri tjetrin sy bekim
harroje sjelljen burrë dhe grua
u bem ne....

Arberesha :
un se njihja veten oh pa ty
un e doja te verteten oh me ty
un doja nje ndarje te pa qarje
un doja veten time larg nga ty
nga ty
nga ty

Arberesha :
sa koh me more
sa shpejt u lodhe
mendoje doje
dhe doje ta ndaja mendjen time jo se di

K.Zizo & Arberesha ( sbashku )
ta marrim me ne fund nje mendim
ta shohim njeri-tjetrin sy bekim
harroje sjelljen burrë dhe grua
ne te dy u beme ne ...
si 25 vjet merzi ..


Ky tekst u dërgua nga Dyttë'zz
Më Shumë Këngë Nga Arbëresha Hajdari:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet