Më mbaj mend (për 1 muaj)


Arben Delaj - Lulja E Blinit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulja E Blinit".
3. Video është e këngës "Lulja E Blinit", por nuk këndohet nga Arben Delaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Arben Delaj - Lulja E Blinit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"K'non Bilbili"

Komente

Asnjë Koment

27/03/2011

2011-03-27T17:29:46+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lulja E Blinit" kënduar nga Arben Delaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Arben Delaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Violeta Kukaj Retkoceri - Lulja E Blinit

2x Nën hije te blinit moj lulja e Ulqinit
2x Me qerpik te zi lum djali për ty

2x Hajde hajde marshalla nusja jon e bukura
Nën hije të blinit Oo lulja e Ulqinit Oo

2x Ai që t'ka pa në sevda ka ra
2x E bukur si hana të ka ritur nana

Refreni
2x Hajde hajde marshalla nusja jon e bukura
Nën hije të mollës Oo lulja e Tetoves Oo

2x Lujma lujma shtatin me belin e hollë
2x Ma e bukra nuse për me t'vnu kuror

Refreni
2x Hajde hajde marshalla nusja jon e bukura
Ma e mira e stines Oo lulja e Prishtines Oo

Hajde hajde marshalla nusja jon e bukura
Nën hije të blinit Oo nusja e Ulqinit Oo

Hajde hajde marshalla nusja jon e bukura
Ma e mira e stines Oo lulja e Prishtines Oo

Nikollë Nikprelaj - Lulja E Blinit

oj lulja blinit o
kuj na ja le nanen o (2X)

jo lulja se ka dert
nane kam lane
e nane kam gjet (2X)

Oj lulja blinit o
kuj na ja le baben o (2X)

jo lulja se ka dert
babe kam lane
e babe kam gjet

oj lulja blinit o
kuj na ja le vellaun o (2X)

jo lulja se ka dert
vllau ka moter apet (2X)
Më Shumë Këngë Nga Arben Delaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet