Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardian Bujupi & Noizy - Aventura Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

[Intro: Noizy]
Noizy (Noizy)
Ardian, ya-ya-ya
(Yo, Engli)

[Pre-Chorus: Noizy]
M'ke bo për vete
Ke bo për vete, ja-jaj
M’ke bo për vete
Ke bo për vete, ja-jaj

[Chorus: Ardian Bujupi & Noizy]
Aventura
Në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura)
Un' e di ça don ti (Ti, ça don ti?)
Aventura
Veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura)
Krejt çunat i kam gati

[Verse 1: Noizy & Ardian Bujupi]
Ej, 'bibi, ça po bon problem? (Mm)
Ti për mu ke nevoj’ sikur oksigjen (Raka bom-bom-bom)
Oh, si un' s'ka dy dhe nuk ke ku gjen'
Une t'mesmen kry si refren (Uh; Noizy)
Ej, ti mama, mos ëm thuj' ti nata
Roll my weed, we smoke sa gancha
Travel all night menje kerr pa targa
When we make it, bounce it sikur det me dallga
Ándale, mami, ándale
Sa po qesim, po lutemi, kadale
Ça po bon ti ësht' fatale
Nese them të du, s'boj hajgare
M’u ke bo si Nikotina (Um-umm)
Po du me lan, po jo nuk mujna (Um-umm)
Ti ma çon’ adrenalina (Oh)
Sexy gyal, nga Prishtina

[Chorus: Ardian Bujupi & Noizy]
Aventura
Në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura)
Un' e di ça don ti (Ti, ça don ti?)
Aventura
Veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura)
Krejt çunat i kam gati

[Verse 2: Ardian Bujupi]
Po vij me t’marr', a po dalim?
Shkojna me nji after-party
Dojna me nejt, dojna me nejt
Deri sa dita na zbardhi
Mendja te ti um ka met', um ka met'
Ah-ah-ah
Shkruma numrin me nji flet’, me nji flet'
Ah-ah-ah
Une jam k'to që po i bon për nji nat'
Dhe ia nis me m'lujt për inati
Po bon lojna natën në shtrat
Bom, bom, bom

[Pre-Chorus: Noizy]
M'ke bo për vete (M'ke bo për vete)
Ke bo për vete, ja-jaj
M'ke bo për vete (M'ke bo për vetë)
Ke bo për vete, ja-jaj

[Chorus: Ardian Bujupi & Noizy]
Aventura
Në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura)
Un' e di ça don ti (Ti)
Aventura
Veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura)
Krejt çunat i kam gati

[Post-Chorus: Noizy & Ardian Bujupi]
M'ke bo për vete
Aventura

[Pre-Chorus: Noizy]
M'ke bo për vete (M'ke bo për vete)
Ke bo për vete, ja-jaj
M'ke bo për vete (M'ke bo për vete)
Ke bo për vete, ja-jaj

[Chorus: Ardian Bujupi & Noizy]
Aventura
Në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura)
Un' e di ça don ti (Ti)
Aventura
Veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura)
Krejt çunat i kam gati


Ky tekst u dërgua nga selime kelmendiArdian Bujupi & Noizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/05/2022
Video Produksioni: Entermedia
Produksioni: EngliVersal
Mix & Master: Jetmir '9Milli' Sherifi


Ardian Bujupi & Noizy - Aventura
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aventura".
3. Video është e këngës "Aventura", por nuk këndohet nga Ardian Bujupi & Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardian Bujupi:


Komente 0