TEKSTESHQIP

Ardiana Dili
Dasem Me Tupana
Lyrics

Kjo esht nata ma e bukur
krejt familja jemi bashk

E martojna vllaun ton
se mat miren e ka dasht
2x

Me tupana me tupana
niset dasma mashallah
nusja jon esht ma e bukra
perhajr t'qoft ty more vlla
2x

Nuse t'bukur ti ke marr
sot ka dasem shpija jon

Ti e gzove baben nanen
veq per ty sot po festojn
2x

Me tupana me tupana
niset dasma mashallah
nusja jon esht ma e bukra
perhajr t'qoft ty more vlla
2x

Me tupana me tupana
niset dasma mashallah
nusja jon esht ma e bukra
perhajr t'qoft ty more vlla
2x
INFO
Për komponimin dhe për fjalët e këngës është përkujdesur Besim Bunjaku, teksa kënga vjen me orkestrim nga Ermal Krasniqi.