Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Vetem Ne Kemi Munguar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  20

Sa kam pritur te jemi prape te dy
Dhe liqeni dhe pemet jane aty
Vetem s'jemi ata qe jemi
Dhe s'themi ato qe themi
Dhe kujtojme tekstin e vjeter
Ndersa shkruajme kengen tjeter

Edhe prape ja ku jemi ne te dy
Njeri tjetrin se shohim me ne sy
Sa veshtire te bisedojme
Se nuk dime ku ta fillojme
Dhe kam frike te te afrohem, çudi
(2 here)

E ndoshta pemet liqeni dhe bari
Do te donin qe te flisnim perseri
Edhe pse fjala vertet
Eshte e çmuar si argjendi
Por heshtja eshte flori

(refren)
E ndoshta pemet liqeni dhe bari
Do te donin te puthja perseri
Po kush nga ne do guxonte
Kush nga ne do guxonte i pari
Une per vete kam frike
Me ndihmo edhe ti
Me ndihmo edhe ti

Ja dhe pema ku rrinim ne te dy
Dhe emrat qe gdhendem jane aty
Aty ka mbetur qielli
Dhe era, edhe dielli
Dhe asgje nuk ka ndryshuar
Vetem ne kemi munguar

Eshte aty ku ne mbollem nje gezim
Eshte aty ku na ndau nje trishtim
Jane puthjet perqafimet
Jane zenkat dhe gabimet
Jane aty ashtu siç ishin, sa çudi

(Refreni)

Sa kam pritur te jemi prape te dy
Dhe liqeni dhe pemet jane aty
Vetem s'jemi ata qe jemi
Dhe s'themi ato qe themi
Dhe kujtojme tekstin e vjeter
Ndersa shkruajme kengen tjeter

Edhe prape ja ku jemi ne te dy
Njeri tjetrin se shohim me ne sy
Sa veshtire te bisedojme
Se nuk dime ku ta fillojme
Dhe kam frike te te afrohem,
Kam frike te te afrohem, çudi


Ky tekst u dërgua nga Alban


Nuk kemi video për këtë këngë.
Ardit Gjebrea - Vetem Ne Kemi Munguar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetem Ne Kemi Munguar".
3. Video është e këngës "Vetem Ne Kemi Munguar", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0