Argeton Dervishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
 • Vendlindja:
 • Kërçovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Maqedoni 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Argeton Dervishi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Rrjedh nga një familje këngëtarësh, ku gjyshi i tij Imer Dervishi (Llokaçi) ishte këngëtar i këngës burimore Kërçovare. Imer Dervishin e trashëguan Aziz dhe Dervish Dervishi. Argëton Dervishi këngën e trashëgoi nga i ati Dervish Dervishi, i cili është këngëtar i muzikës popullore, folklorike dhe i cili ka dhëne një kontribut te madh në këngën burimore Kërçovare sëbashku me vllaun Aziz Dervishin. Argëton Dervishi shkollën fillore e kreu në Sh. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Rabie Rikës

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Erkan Musliu

Ylber Aliu

Arbnor Berisha

Besnik Gjakova

Drilon Berisha

Besnik Salihu

Labinot Beqiri

Ardian Limanmera

Leotrim Gashi

Butrint Rashiti


Tags: Argeton Dervishi, Vëllezerit Dervishi

Krijo Një Kartolinë