Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjend Lloga - S'ka Parajse Gratis  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika & Orkestrimi:

Genti Lako

Teksti:

Gjergj Jorgaqi

Këngë e albumit:

"Njeri Qesh & Tjetri Qan"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00me syt perlotur ti dikur me the
lerm te dua si un di
ishe e vogel por tani sje me
ti qesh kur qan per dashuri

se kuptoj si te te dua
xhelozia koken mbas ma kthen
asnjeher ske qen per mua
se ti fal dhe je per shum te tjer

se kuptoj si te te dua
xhelozia koken mbas ma kthen
asnjeher ske qen per mua
se ti fal dhe je per shum te tjer

kerkon nje skllav tek un te gjesh por jo,
un ste trajtoj si je robi
me egon tende mbjen te flesh
cdo nat dhe fjalen lot nga syt ke fshi

se kuptoj si te te dua
xhelozia koken mbas ma kthen
asnjeher ske qen per mua
se ti fal dhe je per shum te tjer

se me fjal kerkon te luash
dhe me ikje ti po ma shperblen
ti kerkon vetem te vuaj
se ne shtrat ti veten gjen

se me fjal kerkon te luash
dhe me ikje ti po ma shperblen
ti kerkon vetem te vuaj
se ne shtrat ti veten gjen

se kuptoj si te te dua
xhelozia koken mbas ma kthen
asnjeher ske qen per mua
se ti fal dhe je per shum te tjer


Ky tekst u dërgua nga Era
Më Shumë Këngë Nga Argjend Lloga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet