Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjend Lloga & Dorina - Grimce Parajse  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Muzika:

Joniad Banushi

Video Produksioni:

DArt Channel

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Dorina Plaku

14/08/2019

2019-08-14T17:58:17+00:00Kur takon nje grimce parajse
Qe qesh e luan si njeri
Maskuar ne hiret e nje vajze
Qe sillet porsi Perendi

Ngjyrat e botes celen te gjitha
Kthehesh papritur ne mbinjeri
Yjet duken por si grimca
Nje universi me dashuri

Ref x2
Dashuri qe ngjize boten
Je gatuar me magji
Puthja jote e vret kohen
Dhe e ringjall perseri
Dashuri qe dogje trojen
Je mallkim edhe bekim
Je esenca e gjithckaje
Je ilaci i shpirtit tim

Kur takon nje rreze drite
Qe erresiren ta largon
Vec athere do te ndricohesh
Do te kuptosh se ti jeton

Ngjyrat e botes celen te gjitha
Kthehesh papritur ne mbinjeri
Yjet duken por si grimca
Nje universi me dashuri

Ref:
Dashuri qe ngjize boten
Je gatuar me magji
Puthja jote e vret kohen
Dhe e ringjall perseri
Dashuri qe dogje trojen
Je mallkim edhe bekim
Je esenca e gjithckaje
Je ilaci i shpirtit tim


Ky tekst u dërgua nga Tina Hotaj
Më Shumë Këngë Nga Argjend Lloga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet