Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arif Vladi - O Ju Malet E Shqipnis E Ju Lisat E Gjat Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O malet' e Shqipërisë e ju o lisat' e gjatë!
Fushat e gjëra me lule, q'u kam ndër mënt dit' e natë!
q'u kam ndër mënt dit' e natë

Kur dëgjon zëthin e nones qysh e le qengji kopenë,
Blegërin dy a tri herë edhe ikën e merr dhenë
Blegërin dy a tri herë edhe ikën e merr dhenë

Shqipëri, o nana ime, ndonë se jam oh i mërguar,
Dashurinë tënde zemëra kurrë s'e ka harruar.

Ashtu dhe ky zëmëra ime më le këtu tek jam mua,
Vjen me vrap e me dëshirë aty nër viset e tua
Vjen me vrap e me dëshirë aty nër viset e tua

oj kosovo, o nana ime, ndonë se jam oh i mërguar,
Dashurinë tënde zemëra kurrë s'e ka harruar.Nuk kemi video për këtë këngë.


Arif Vladi
Publikimi: 15/03/2014


Arif Vladi - O Ju Malet E Shqipnis E Ju Lisat E Gjat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Ju Malet E Shqipnis E Ju Lisat E Gjat".
3. Video është e këngës "O Ju Malet E Shqipnis E Ju Lisat E Gjat", por nuk këndohet nga Arif Vladi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arif Vladi:


Komente 0