TEKSTESHQIP

Arinda Gjoni
Dashnia
Lyrics

Me ka mbyte dashnia
Pa te jo nuk e dija
Ajo mka deh sikur rakia
N'kembe s'munem me nejt

Po sikur pa te me mbet
A thu per ne do tkishte jet
Ahh kjo dashnia mori mend e mija

Me ka mbyt dashnia
Pa te jo nuk e dija
Ajo mka deh sikur rakia
Po shum ka vlejt ka vlejt

Mos e le ti mos e le le le
Mos thuaj jo dhe nese nuk e ke
Ate te gjith e perjetojne ne jet
INFO
Krijimi muzikor vjen në ekranet tona i ilustruar edhe me një klip muzikor, për të cilin është përkujdesur Eslam Salah. Videoklipi u publikua më 1 Tetor 2022. Komponues i muzikës dhe autor i fjalëve të tekstit është Markel Goga, teksa për këngën ka punuar si orkestrues Marsel Gunga.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200