Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Regjepagiqi & Aida Baraku - Shëtitu Pak Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  6

Njëmijë fjolla ranë, me fjolla ra dhe një tradhti
mos gënje as në shaka, se të gjitha unë i di
pse si ti, vashë si ti, mua më ra hise
dua grua amvise

S'jam viktimë e iluzioneve, nuk jam naive
s'jam ithtare e idilave aq primitive
demode për mua ëndrrat tua djaloshare
merri zemër e shëtiti nëpër trotuare

Shëtitu pak, shëtitu pak
para syve mos m'u plak
e hajt'shëtitu pak

Kohë pas kohe, ta jap lejen, thirr me telefon
n'informata numri yt për mua s'ekziston
mbylle edhe këtë derë me çelës, jo, nuk je e shenjtë
secili tërheq litarin nga ana e vet

Largë dëgjohet se je moto e problemeve
s'jam tifoz i ekipeve pa renome
jeta nuk varet nga ti, tash je e lirë
sot më ke e nesër jo, hajt'ditën e mirë

Për një ditë a dy, për dy vjetë a tri
kënaqu në shëti
ku dhe çka dhe si, jo, nuk ka rëndësi
kënaqu në sheti


Ky tekst u dërgua nga Hipi Zhdripi

Armend Regjepagiqi & Aida Baraku - Shëtitu Pak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shëtitu Pak".
3. Video është e këngës "Shëtitu Pak", por nuk këndohet nga Armend Regjepagiqi & Aida Baraku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Armend Rexhepagiqi:


Komente 0